Звіт 2024 рік

Висновки ревізійної комісії щодо діяльності

ВГО «Арттерапевтична асоціація»

 Діяльність ВГО «Арттерапевтична асоціація» відповідає меті організації, а саме – здійснення та захист прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів своїх членів, а також сприяння розвитку та впровадженню арттерапевтичних методів в сучасні системи психокорекційних, психотерапевтичних, психопрофілактичних, реабілітаційних та інших заходів.

 Організація протягом звітного періоду виконувала такі завдання:

1. Сприяння створенню інформаційного поля для констру­ктивного спілкування членів Організації – виконувалося шляхом організації, співорганізації та проведення:

· міжнародної міждисциплінарної науково-практичноїх конферен­ції: «Простір арттерапії: творчість як задзеркалля реальності» ХХІ Міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція “Простір арттерапії: єднання у творчій співдії”, 15-17 березня 2024 року (змішаний формат, синхронний переклад англ./укр.), зокрема у співпраці з благодійною організацією «Перша допомога для душі» (США), благодійною організацією «Мистецький притулок» (Велика Британія) та Міжнародною Асоціацією креативних мистецтв в освіті та терапії

· щорічного науково-практичного семінару «Творча багатовимірність простору арттерапії», 10 жовтня 2024 року (змішаний формат).

· видання збірників наукових статей ВГО «Арт-терапевтична асоціація» «Простір арттерапії» та матеріалів доповідей, що прозвучали на конференції та семінарі;

· організація і співорганізація осередками в регіонах семінарів, майстер-класів, форумів, зустрічей та інших заходів різноманітного характеру.

2. Підвищення рівня теоретичних знань, удосконаленню практичних вмінь та навичок у сфері арттерапії у членів Організації здійснювалось завдяки низці заходів:

· доповіді та проведення майстер-класів на наукових конференціях;

· організація та проведення навчальних програм, курсів, семінарів, тренінгів, майстер-класів та лабораторій спеціалістами з України, ближнього та дальнього зарубіжжя;

· видання збірників наукових праць «Простір арт-терапії» та матеріалів конференцій та їх розміщення на електронних ресурсах бібліотеки НАПН України;

 3. Підтримка і сприяння науково-дослідницькій та науково-методич­ній роботі членів Організації з проблем застосування арттерапії здійснюва­лася за рахунок видавничої діяльності, а саме підготовки і видання:

· 2 випуски періодичного наукового видання «Простір арт-терапії»;

·  збірник матеріалів щорічних конференцій та семінарів;

· готується методичний посібник «Арттерапія з військовослужбовцями в часи війни» та перевидання «Енциклопедичного словника з арттерапії».

4. Сприяння соціальному захисту населення, координація та розвиток громадсько-корисної діяльності, об’єднання громадян та організацій, зацікавлених в гармонійному розвитку суспільства і незалежному розвитку України як держави, вільному і творчому розвитку особистості та сприяння інформаційній роботі фахівців з метою формування відповідного уявлення суспільства, зокрема психотерапевтів, лікарів, психологів, педагогів, соціальних працівників про методи арт-терапії у сучасній науці та практиці здійснювалось за рахунок:

· продовження співпраці з низкою державних установ та громадських організацій, зокрема у галузі співорганізацї конференції, семінарів, тренінгів у тому числі онлайн;

· розширення співпраці та укладання відповідних угод з кафедрою психології та педагогіки Хмельницького національного університету та Комунальним комплексним позашкільним навчальним закладом «Київський міський будинок учителя»; розвиток співпраці з ГО «Інститут психології здоров’я»;

· продовження і розвиток міжнародної співпраці через проведення низки семінарів-практикумів офлайн та онлайн Хансом Рудольфом Цурфлю (Zurfluh Hans Rudolf), магістр арттерапії, доцент, керівник школи «Маджента» Райден (Луцерн, Швейцарія). Безпосередня організація – Л.М. Волкова.

· продовжено угоду про співробітництво з Київським міських Будинком Учителя. Триває проєкт «Психопрофілактика емоційних станів засобами арттерапії» ‒ Цикл методичних вебінарів для педагогічних працівників (вчителів, вихователів, практичних психологів, соціальних педагогів, асистентів вчителів);  

· підвищення кваліфікації для фахівців з тематики арттерапії (організація конференцій, супервізій, інтервізій, методологічних семінарів, майстер-класів тощо, зокрема онлайн)

· публікації медіа-контенту різного характеру на сторінці «Арт-вітаміни від Арт-терапевтичної асоціації» в Facebook (відео, тексти, аудіо – для за діяння різних каналів сприймання) та розміщення відео на YouTube каналі організації;

·    безпосереднє проведення членами асоціації величезної кількості різноманітних заходів для різних груп населення в регіонах та місцях проживання українців нині за межами України.

 5. Організовано виставку художніх робіт членів і членкинь ВГО «Арт-терапевтична асоціація» «Мистецтво як зцілення у часи війни» (бібліотека з питань мистецтв імені Миколі Бажана у жовтні-листопаді 2024 р.; відкриття заплановано на 17 жовтня 2024 р.).

 6. Детальний аналіз наданих звітів керівників осередків засвідчує активну громадську та професійну позицію членів осередків в регіонах, а саме:

постійне підвищення власних фахових компетенцій шляхом участі у навчальних проектах різного рівня, конференціях та семінарах;

регулярне проведення навчально-практичних семінарів, тренінгів та іншихі освітньо-розвивальних заходів з арттерапії для фахівців і нефахівців (онлайн та оффлайн), розробка та видання методичних матеріалів;

 проведення благодійних та волонтерських заходів (семінари, майстер-класи, заняття, зустрічі тощо) для осіб, які потерпають від війни в Україні (в т.ч. ВПО, військовослужбовці і члени їхніх сімей, поранених та ветеранів).

волонтерська і благодійна арттерапевтична діяльність для дітей та дорослих, що потрапили в скрутні життєві обставини, дітей  з особливими потребама та їх родин;

участь та організація/співорганіцація  мистецьких заходів  з метою популяризації терапевтичного арт-терапії, зцілюючого потенціалу мистецтва та художньої творчості;

активна співпраця з вітчизняними та зарубіжними громадськими організаціями та благодійними фондами; органами державного управління та територіальними об’єднаннями громадян;  ВНЗ, закладами післядипломної освіти та освітніми установами різних рівнів акредитації; Центрами психо-соціальної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю, медичними установами, культурно-просвітницькими закладами (бібліотеки) тощо.

Зокрема варто відзначити особливо активну діяльність цього року Сумського та Черкаського осередків та осередку м. Київ. Також достатньо потужна робота у зазначених напрямках велася і членами Кіровоградського, Львівського, Одеського, Чернівецького, Харківського. Хмельницького та Вінницького осередків. Висловлюємо подяку керівникам означених осередків за організацію такої плідної роботи осередків та наданий розгорнутий звіт роботи, що дозволяє побачити реальні масштаби потужної роботи нашої Асоціації.

 Позитивні сторони діяльності організації за звітній період:

1.             Розвиток видавничої і просвітницької діяльності.

2.             Розширення просвітницької діяльності в онлайн-форматі.

3.             Розвиток співпраці на регіональному, всеукраїнському і міжнародному рівнях.

4.             Розвиток і оновлення YouTube каналу ВГО «Арт-терапевтична асоціація»

5.             В цілому оновлено сайт ВГО «Арт-терапевтична асоціація».

6.             Активне волонтерство і благодійна діяльність.

 Рекомендації щодо покращення діяльності:

1. Посилити процес реєстрації збірника наукових статей «Простір арт-терапії» як фахового.

2. Попри суттєві зрушення у напрямку збільшення інтернет, зокрема онлайн, активності залишаються актуальними зауваження, висловлені минулого року:

2.1. Розвинути і покращити якість інтернет-активності та піар-стратегії у мережі Інтернет, що і далі лишається слабким місцем у діяльності організації:

- оновити інформацію про поточні тренінги і семінари на сайті ВГО «Арт-терапевтична асоціація»;

- сторінка ВГО «Арт-терапевтична асоціація» у мережі Facebook «Всеукраїнська Арт-терапевтична асоціація» потребує постійного моніторингу, адміністрування та пожвавлення;

- доцільно створити сторінку ВГО «Арт-терапевтична асоціація» у мережах Instagram і  TikTok як популярних серед сучасної молоді;

- створити новинний Telegram канал ВГО «Арт-терапевтична асоціація».

2.2. Розробити піар-стратегію для більшої популяризації і висвітлення діяльності ВГО «Арт-терапевтичної асоціації» як високо компетентної спеціалізованої організації, зокрема у ЗМІ та Інтернеті, та заохочувати до членства та активної діяльності нових осіб.

2.3. Виходячи з високої конкурентності інших курсів з арттерапії, зокрема таких, що не дають належної підготовки, а дискредитують арттерапію як метод, проводити не лише змістове оновлення курсів, а й більш активно використовувати сучасні медіа-технології для теоретичного навчання.

2.4. Долучатися до новинних повідомлень Європейської арттерапевтичної асоціації та давати на сайті Організації повідомлення про діяльність європейських арттерапевтів.

2.5. Виробити загальні критерії для рецензування та експертизи арттерапевтичних курсів, робіт, програм та активізувати роботу за цим напрямком.

Отже, узагальнюючи усі вище зазначені пункти рекомендуємо ВГО «Арттерапевтична асоціація» інтенсифікувати свою активність в інтернет-просторі та звернути більше увагу на PR-стратегію організації.

Документи ВГО «Арттерапевтична асоціація» знаходяться у належному порядку. Організація веде оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність і вносить до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством. Фінансові звіти своєчасно подаються у відповідні органи.

Вважаємо діяльність ВГО «Арттерапевтична асоціація» за таку, що відповідає меті та завданням організації. Діяльність президента та правління можливо оцінити як задовільну.

 Члени ревізійної комісії:

 _____________ Деркач Оксана Олексіївна

 

 _____________ Молчанова Оксана Миколаївна

 

 _____________ Подкоритова Лариса Олександрівна

 

«09» жовтня 2024 року